göksu özbek kİmDİr ?

Göksu Özbek Kimdir?

Lise Eğitimimi Kültür Kolejinde tamamladım. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak çalışma hayatına başladım. 8 yıl Türkiye’deki farklı kolejlerde çeşitli kademelerde öğretmenlik ve yöneticilik yapmanın yanı sıra ortaokul ve lise seviyesinde özel ders verdim.
2003 yılında İngiltere Konsolosluğu Öğretmen Eğitimi Akreditasyon kursunu tamamlayarak, diplomamı uluslararası düzlemde onaylattım.2004 yılında Çek Cumhuriyeti /Prague Trinity College’da 6 AYLIK YÜZ YÜZE eğitim ve staj gördüm. Ardından aynı yılda Çin Halk Cumhuriyeti’nde devlet üniversitelilerine İngilizce Öğretmeni olarak KABUL EDİLEN 2.TÜRK olarak, Çin’de bulunan farklı Devlet Üniversitelerinin Eğitim Fakülteleri İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinde Okutman olarak görev yaptım ( He-ZE &Jinan University ).
Bu yıllar arasında aynı zamanda biri KANADA biri AMERİKAN Üniversitesi olmak üzere iki farklı üniversitenin (LIANCHBERG UNIVERSITY / Bejiing American Institute of English) Çin’deki ELT bölümlerinde Program Koordinatörü olarak çalıştım.
Türkiye’ye geri döndükten sonra Çin’de kaldığım dönem içinde hazırlamış olduğum raporun takdirine istinaden bir vakıf üniversitesinin Çin’de bulunan ELT bölümünün eğitim programını yönettim.
2006 yılında Millî Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçtim. Farklı okullarda öğretmenlik ve idarecilik görevlerini yürüterek öğrencilerimle birlikte birçok AB proje yarışmalarına katılarak Türkiye ve Avrupa birincilikleri olmak üzere çalıştığım kurumlara öğrencilerimle birlikte farklı dereceler kazandırdım.
2008 yılında Millî Eğitim Bakanlığı Yenilikçi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde Öğretmen Eğitimcisi olarak görevlendirildim. E-Twinning ve diğer Avrupa Birliği Projeleri kuruluş programlarında konusunda Ulusal ve Uluslararası platformlarda öğretmenlere eğitim verdim.
Aynı yıllarda, Pendik Kaymakamlığı AB Proje Koordinatörlüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Koordinatörlüğü ve Değerlendirme Üyesi olarak görev yaptım ve eğitim projelerinde yüksek hibeler alan ödüllü projelere imza attım.
2015-2018 yılları arasında Üsküdar Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüm ve ardından Kartal’da bulunan bir meslek lisesinden emekli oldum.
Hali hazırda yetişkin İngilizce eğitimine dair ilk ve tek web sitesinin kurucusu olarak özellikle son 12 yıldan beri “Ah bir de İngilizce bilseydim” ya da “sadece İngilizce bildiği için onu atadılar” diye hayıflanan birçok hayata dokunmaktayım.
Başlangıç seviyesinden itibaren yetişkinlere KONUŞMA ODAKLI Genel ve İş İngilizcesi dersleri vermenin yanı sıra; ulusal (YKS / YÖKDİL / / PROFFIENCY) ve uluslararası (IELTS/TOEFL/ITEP) sınavlarına öğrenci hazırlamaktayım.
Aynı zamanda, bu alanlarda şirket personeli eğitmenin yanı sıra, şirketlerin İnsan Kaynakları Birimlerine işe alımlarda mülakat konusunda destek sağlamaktayım.
Grammar Speaker ve Kurum Sınavları /ITEP Hazırlık Kılavuzu adlı iki adet kitabımın yanı sıra tüm dünyadaki İngilizce öğretmenlerinin ders materyal değişimi yaptıkları https://en.islcollective.com internet sitesine ders materyalleri hazırlamaktayım.

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

İnternetten özel ders ararken Göksu Hanımla tanıştım. Gittiğim her dersten bilgili şekilde ayrılırken İngilizcede çok eksiğim olduğunu fark ettim ve Göksu Hanım sabrı ve özverisiyle nasıl öğrenmem gerektiğini anlattı. Ona göre plan ve çalışma yaptığı için kendisine çok teşekkürler.

NİHAN Ş.

Merhaba, Göksu Öğretmenle ITEP sınavı sebebiyle tanıştım. Bir gün ITEP ile ilgili kaynak ararken bir öğretmenin ilk defa ITEP ile kitap çıkardığını gördüm. Kendisi ile iletişime geçtim. Kısa bir zaman için ITEP sınavına hazırlamamda çok büyük katkı sağladı. Kişiye özgü hazırladığı materyaller sayesinde eksik olan noktaları bulup eksiklerimi tamamladık. İngilizce eğitimi almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

E.S.

Kurumsal Banka IT Üst Düzey Yönetici, ITEP

Öğretim hayatında anlattığı derse dair her şeye hakim olan nadir öğretmen tanırsınız, bunlardan birisidir Göksu Hoca. Sadece bilgi de değil, tıpkı Hayat Bilgisi dizisindeki Afet Hoca gibi kendisi enerjik, akıcı, ilgilidir. Zor beğenen birisi olarak her kategoride 10/10 hak ediyor.

EBRU G.

Göksu Hoca sayesinde İngilizceyi profesyonel olarak nasıl kullanabileceğimi öğreniyorum.  Kendisinden İş İngilizcesinin yanı sıra grammer ve doğru kelime seçimleri konusunda da çok şey öğreniyorum. Okullarda öğretilmeye çalışılan ancak zaman içerisinde unutulan birçok konuyu kendisiyle yeniden öğreniyorum, tüm öğrettikleri için kendisine teşekkür ediyorum.

H.S.

Kurumsal Banka HR Yöneticisi , GENEL İNGİLİZCE