ÇALIŞMA ŞEKLİM

 

ÖĞRENCİ KABULÜ

Bireysel dersler Zoom üzerinden online ya da self-study video ders şeklinde yürütülmekte olup grup dersleri yüz yüze gerçekleştirillmektedir.

Öncelikle bana e posta ya da whats app kanalıyla ulaşan öğrencilerimin hedeflerini bu hedeflerin bulundukları seviyeye ne kadar yakın olduğunu ve varmak istedikleri noktaya ne kadar yolları olduğunu anlamak için ve Zoom/Skype/G Meet üzerinden ücretsiz bir tanışma toplantısı gerçekleştiriyorum. Bu toplantıda, dershanelerin ve bireysel ders veren arkadaşlarımın kullandığı kitaplardan ya da internetten edinilmiş kopya Placement Testlerini (Seviye Belirleme Testlerini) kullanmak yerine; başvuran öğrencinin başvuru amacına uygun olarak özel bir plan hazırlıyorum.

Toplantılarda öğrencinin durumu ile ilgili olarak varmış olduğum genel sonuca göre, hedefine ulaşmak için yaklaşık ne kadar süresi olduğu ve kendisi için nasıl bir program izleyeceğim konusunda bilgilendirme yapıyor ve öğrencinin seviyesi ile örtüşen diğer öğrencilerimin ders planlarından örnekler gösteriyorum.

 Sınav için başvuran öğrencilerim için başvuracakları sınavın ana hatlarından oluşan bir örnek testi görüşme öncesinde kendilerine yolluyor görüşme esnasında bu sınavı öğrenci arkadaşımla birlikte değerlendiriyorum.

Karşılıklı olarak çalışmaya karar verdiğimiz arkadaşlarımı programımın yoğunluğuna göre görüşmeyi takip eden hafta içinde ya da kesin tarihli ön kayıt ve ön ödeme sistemi ile derslerine başlatıyorum.

Derslerimde tek bir kaynak kullanmamakla birlikte, öğrencilerimin tüm materyallerini kendim sağlıyor ,ayrıca yaklaşık ilk 5 dersin ardından, öğrencimin hedefine uygun, kendisinin çalışabileceği cevap anahtarı olan ekstra kaynak paylaşımı yapıyorum.

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Merhaba, Göksu Öğretmenle ITEP sınavı sebebiyle tanıştım. Bir gün ITEP ile ilgili kaynak ararken bir öğretmenin ilk defa ITEP ile kitap çıkardığını gördüm. Kendisi ile iletişime geçtim. Kısa bir zaman için ITEP sınavına hazırlamamda çok büyük katkı sağladı. Kişiye özgü hazırladığı materyaller sayesinde eksik olan noktaları bulup eksiklerimi tamamladık. İngilizce eğitimi almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

E.S Kurumsal Banka IT Üst Düzey Yönetici ITEP

Göksu Hoca sayesinde İngilizceyi profesyonel olarak nasıl kullanabileceğimi öğreniyorum. Kendisinin geniş bilgi birikimi, sabırlılığı, profesyonelliği, sayesinde İngilizce derslerimizden çok verim alıyorum. Kendi bilgi birikimini öğrencilerine profesyonel planlanmış dersler ile aktarmaktadır. Kendisinden İş İngilizcesinin yanı sıra grammer ve doğru kelime seçimleri konusunda da çok şey öğreniyorum. Okullarda öğretilmeye çalışılan ancak zaman içerisinde unutulan birçok konuyu kendisiyle yeniden öğreniyorum, tüm öğrettikleri için kendisine teşekkür ediyorum.

H.S Kurumsal Banka HR Yöneticisi GENEL İNGİLİZCE

Göksu Hanım öncelikle ihtiyacınızı anlayıp ders programını ve içeriğini etkin yöneten bir öğretmendir. Ders sırasında da eksik noktalarınızı dikkatle takip etmeye ve sonraki derste bu eksiklere uygun ders içerikleri ile karşınıza çıkar😊Bu esnekliği ve hızlı adaptasyonu sayesinde siz de kolayca yol kat edersiniz. ITEP ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları da detaylı anlatır. Üstelik dersleri de çok eğlenceli geçer, sıkılmadan zorlanmadan öğrenirsiniz, kendinizi şanslı hissedersiniz😊

Dear Mrs Ozbek, In a limited time, we studied together and I have not only passed examination but also got a score which was above my expectations. Thanks for our target oriented studies, I am grateful for your support. Sincerely, T.O  

Üniversite öğrencisi olarak gelecek planlarım dahilinde 2021 yaz döneminde IELTS sınavına hazırlanmak için internette gerekli araştırmaları yaparken Göksu hocama denk gelip tanıştım ve iyi ki de denk gelip tanışmışım diyorum. Göksu hocamın sistemli ve planlı hazırlamış olduğu eğitimler & materyaller neticesinde IELTS sınavından 6.5 skoru yaparak, sayesinde hedeflerime bir adım daha yaklaşmış oldum. Kendisi benim tüm eğitim hayatımda tanıdığım öğretmenlerim ve hocalarım arasında kesinlikle en üstlerde, unutulamayacak değerli kişiler arasında olacaktır. Başta kendisinin güzel kişiliği, sabırlı ve disiplinli, aynı zamanda neşeli oluşu benim kendi yapım ile de uyuşunca, hocamla çalışma konusunda benim için çok teşvik ve ikna edici olmuştu. Kendisi, gerek alanında anlattığı konuya hakim oluşu, öğrenciye aktarımı, analizleri ve sağladığı materyal çeşitliliği, gerekse de verdiği değerli eğitimin yanı sıra karşısındaki öğrencisinin hem stres hem de psikolojik yükünü (bu hem İngilizce öğrenirken olabilir hem de bir sınava hazırlanırken) anlayıp, ona göre her türlü alanda çabalayıp destek çıkan birisidir. Açıkçası günümüzde bu denli öğrencisini önemseyip düşünen bir öğretmen ile karşılaşabilmek benim için hayatımdaki hedeflerim açısından bir diğer dönüm noktalarından birisiydi ve dahası kendisini bu alanda farklı kılan noktalardan birisinin de bu olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Bu yüzden Göksu hocamı kendi deneyimlerim çerçevesinde eğitim almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Son olarak ise bu süreç boyunca bana vermiş olduğu tüm çaba ve emeğinden dolayı Göksu hocama tekrar çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.  

Değerli Göksu Hocam ile İngilizce ile başımın belada olduğu zamanlarda internetten araştırma yaparken “Yetişkinlere Özel İngilizce Programı” başlığı sayesinde programdan detaylı bilgi almak üzere mail atmam sayesinde tanıştık. Samimi ve gerçekçi bir görüşme sonrası uzun bir dil öğrenme yolculuğuna başladık hala da devam ediyoruz. Klişe programlardan uzak, kişiye özel hazırladığı programlar ve hedefe dönük program içeriği sayesinde bir hayli yok kat ettik. Göksu Hocam, ezbercilikten uzak öğretme metodunun yansıra ders sırasında yüzünüzdeki ifade ve tavırlarınıza göre anlık olarak sürece müdahale ederek konudan kopmayı engelleyerek bütünsel bir bakış açısı sergilemektedir. Ayrıca ders programına ilave olarak eğitim içeriklerinde farklar yaratarak sunduğu alternatif metotlarla zaman kaybını engelleyen self-study uygulaması da Göksu hocamın son zamanlarda getirdiği yeniliklerden bir tanesi olup süreci daha verimli hale getirmiştir. Göksu hocam, samimiyet ve disiplini benimseyen eğitim anlayışı ve yeri geldiğinde bir abla gibi olan yaklaşımı ile öğrenme sürecini çok kolaylaştırmıştır. İngilizce öğrenebilme ve özellikle konuşabilme ile ilgili everdiği örnekler ve öğütler sayesinde sadece sınava yönelik değil gündelik hayatta da nasıl ilerlemem gerektiğine dair yol gösterici önerileri olmuştur. Kendisiyle çalışma imkânı bulabildiğim için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Gösterdiği sabır, anlayış ve emeği için de ayrıca çok teşekkür ederim