ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ 

KUR ATLAMA

Bilindiği üzere ülkemizde tüm vakıf ve devlet üniversitelerinin İngilizce bölümlerinde eğitim gören öğrenciler öncelikle hazırlık muafiyet sınavlarına girmekle yükümlüdürler.Bu sınavın sonucunda, B2 seviyesinde olmadığı tespit edilen öğrenciler A1 kurundan başlayarak, net sayılarına göre uygun seviye sınıflarına dağıtılırlar. Hazırlık sınıfı toplam 4 kurdan oluşmakta olup, her üniversitede farklı süreçlerle tamamlanmaktadır.
Derslerimiz, okullarda kullanılan kaynaklar esas alınarak, vize ve final sınavlarına uygun ekstra çalışma materyalleri ile planlanmaktadır.

HAZIRLIK ATLAMA

Hazırlık Atlama Sınavları (Proficiency) her üniversitede farklı bölümler içeren bir sınavdır. Sınavlarda başarılı olmak için İngilizce bilgisinin B2 seviyesinde olması gerekmektedir. Kendine özel kelime listesi bulunan bu sınavlarda başarılı olmak için belirli bir süreç, disiplinli çalışma ve yoğun ders programı gerektirmektedir.
Derslerimiz sınavda hedeflenen gramer konuları, akademik kelime çalışmaları, okuma teknikleri, makale yazımı, dinleme ve konuşma çalışmaları şeklinde planlanır. Sınav bölümleri, bölüm ağırlıklı puanlamaları ve baraj notları üniversiteler bazında farklılık gösterdiği için, dersler bireysel ya da aynı üniversitede okuyan öğrenciler ile paylaşımlı dersler şeklinde yapılmaktadır.

goksu-ozbek-ingilizce-hazirlik-atlama
ERASMUS SINAVı

ERASMUS SINAVI

Erasmus, Avrupa içerisindeki üniversite – öğrenci değişimini ve işbirliğini teşvik eden bir Avrupa Birliği programıdır. Bu programa dâhil olmak için hali hazırda üniversite öğrencisi olmak ve üniversitenin en az 1 yılını başarı ile bitirmiş olmak gerekmektedir. Erasmus programına seçilmek için diğer ön koşul ise Erasmus sınavında başarılı olmaktır. Sınav bir yarışma sınavı niteliğinde olup, kurumlarca öncelik sınav ve bölüm puanlama üstünlüğüne göre verilmektedir.

Erasmus sınavı dinleme-okuma-yazma –konuşma ve gramer bölümlerini içerir. Sınavda yüksek bir başarı elde etmek için B2 seviyesinde olmak gerekmektedir. IELTS sınavına benzerliği ile dikkat çeken Erasmus sınavına girecek adaylar için 4 eğitim becerisini geliştiren çalışmalar yapılmaktadır. Tamamen farklı kaynaklar ile yapılan çalışmalar ile düzenli ve disiplinli çalışma programını takip eden öğrencilerim büyük oranda başarıyı yakalamaktadırlar. Erasmus sınavı hazırlığı tüm diğer sınavlar gibi belli bir süreç gerektirdiği gözden kaçırılmamalı, son dakika hazırlıkları ile başarıya ulaştırma vaadlerinin, para ve zaman tuzağı olduğu akılda tutulması gereken en temel şeydir.

DERS TALEBİ OLUŞTUR

Ders Talebi Oluşturmak İçin Aşağıda Yer Alan Formu Doldurarak Bize Gönderebilirsiniz. En Kısa Sürede Sizlere Dönüş Yapılacaktır.

    DERS TALEBİ OLUŞTUR

    Ders talebi oluşturmak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz