IELTS LIFE SKILLS SINAVI
(İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ)

British Council tarafından sunulan, adayın İngilizce seviyesinin A1 VE B1 olarak iki ölçütte değerlendirildiği (İngiltere için A2 seviyesi de bulunmaktadır) bir sınavdır. Her iki seviyede konuşma ve dinleme becerilerini ölçmektedir.
İngiltere’de aile birleşimi hakkı almak için A1 sınavını, süresiz oturma izni ve vatandaşlık hakkı için ise B1 sınavını geçmek gerekmektedir. Sınavlar 18-25 dk. arasında sürmektedir.

Uyguladığım programla hiç İngilizce bilmeyen bir aday için A1 seviye sınavına hazırlanmak temel gramer bilgisi, yoğun dinleme ve konuşmadan oluşan yaklaşık 50 derslik bir paketi kapsamaktadır. Ancak bu süreç kişinin kendi harcayacağı emek ve yapacağı tekrar ile paralel olarak kısalabileceği gibi uzayabilmektedir. Programa başvuran aday ile ücretsiz olarak yaptığım konuşma ve dinleme bazlı seviye belirleme sınavının ardından, kişiye özel müfredat hazırlamakta ve yol haritası çizmekteyim. Sağladığım özgün ve orijinal ders materyalleri ve ek kaynaklardan herhangi bir ekstra ücret talep etmemekteyim.

Özellikle eş birleşimi ve Ankara Antlaşması için yetiştirdiğim öğrencilerden biri olmak ve daha ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen iletişime geçiniz.
İngiltere’de eğitiminize devam etmek için ise başvurduğunuz kurumların kendi denklik sınavlarını ya IELTS General Training veya Academic Training sınavını geçmeniz gerekmektedir.

IELTS (GENERAL
TRAINING-ACADEMIC
MODULE-LIFE SKILLS)

IELTS sınavı gün geçtikçe popülerliği artan bir dil pasaport sınavı olmasının ötesinde, bir dili konuşabilme becerisini tam anlamıyla geliştiren bir programdır. Lakin benim bakış açıma göre bir dili konuşabiliyor olmak demek, her konuda yeterli kelime bilgisine sahip olmak, kendini doğru şekilde ifade edebilecek gramer bilgisine sahip olmak, otantik bir materyali anlayabilmek, bir konu ya da görüş hakkında yazabilmek ve karşı tarafın görüşlerini anlayarak, doğru şekilde cevaplandırmak demektir. Bu bağlamda, IELTS içerdiği Eğitim, Teknoloji, Sağlık, Çevre vb içerdiği hayata dair konular ile bu beceriye cevap verecek bir eğitim programıdır. Günümüzde bazı özel uluslar arası ve/veya kurumsal firmalar başvuru için IELTS sınav belgesi isterken, birçoğu da mülakatlarında IELTS ‘in yazma ve konuşma programlarını kullanmaktadırlar. Aynı zamanda üniversitelerin hazırlık sınıfı ders kitapları da bu sınavın içeriğine göre yazılmaktadır. Yani, IELTS’ i sadece geçilecek bir sınav olarak düşünmek çok da akılcı bir yöntem olmayacaktır.

IELTS sınavında genel olarak istenilen not 6 ve üstü notlardır. Bu notlara ulaşabilmek için öncelikle B1 seviyesinde olmak gerektiği unutulmamalıdır. B1 seviyesinde olan arkadaşlarımızla derslerimizde sınavda geçerli olan toplam 12 konu ile ilgili okuma, yazma, konuşma ve dinleme dersleri yapılmaktadır. Her sınavın olduğu gibi IELTS sınavının da kendine özgü bir kelime listesi olup, öğrenciler konu bazında bu kelimeler ile ilgi olarak ödevlendirilir. Tüm konuların bitiminin ardından, deneme sınavları ile nerede olduğumuz kontrol edilir ve hedefimize yaklaştığımız zaman sınav için müracaatımız yapılır.
B1 seviyesinin altında olup bu sınava girmek isteyen adayların, öncelikle seviyesi tespit edilir. Ardından, başlangıç seviyesinden itibaren uygun seviyedeki IELTS kaynakları ile , aday sınava hazırlanır.

En sık karşılaştığım soru ‘Ne Kadar Süreye İhtiyacım Var’ sorusudur. Ancak ne yazık ki bu soruya kesin cevap vermek bana göre yanıltıcı olmanın ötesinde hiçbir eğitimciye yakışmayan ticari kaygılarla boş umut dağıtan aldatıcı bir yöntem olacaktır.

Bu bağlamda ben kendi adıma hangi yabancı dil olursa olsun uluslar arası dil öğretim müfredatlarının kur bazında NORMAL BİR ALICI için 60 saat üzerine planlandığını bilgi olarak paylaşmayı daha doğru buluyorum. Elbette öğrencinin gayretinin, hazır bulunurluğunun ve disiplininin bu sürecin çok büyük etkisi olduğu gözden kaçırılmayacak bir gerçektir.

TOEFL (ESSENTIAL –ACADEMIC)

TOEFL, standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir akademik sınavdır. Özellikle Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir sınavdır. TOEFL ACADEMIC sınavında başarılı olmak isteyen adayların öncelikle İngilizce diline B2 seviyesinde hakim olması gerekmektedir. TOEFL sınavı uzun bir hazırlık süreci gerektiren karmaşık bir yapı içeren, kendine özgü pasif, teknik kelime içeren bir sınavdır.

Bu bağlamda ben kendi adıma sadece seviyesi bu sınava girmeye uygun adaylarla doğru ve verimli kaynakları kullanarak sınava yönelik çalışmalar yapmaktayım. Bana başvuran adaylara yaptığım deneme sınavı ile B2 seviyesinin altındaki adaylarla ise öncelikle genel İngilizce kur eğitimi üzerinde çalışmaktayım.
TOEFL ESSENTIAL ise IELTS General Training sınavına eş değer olup ülkemizdeki bazı kurum ve kuruluşlarca istenilmektedir. Sınava hazırlanmak için B1 düzeyinde olmak gereklidir.

ITEP

ITEP birçok kurumsal firmanın işe alımlarda tercih ettiği farklı çeşitleri olan online bir sınavdır.
Bu alanda çalıştığım öğrencilerime öncelikle bir deneme testi uyguluyor, ardından çıkan sonuca göre, BEGINNER seviyesinden itibaren bireysel müfredat hazırlıyor

PTE Academic sınavı

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, hazırlık muafiyeti için YDS eşdeğerliliği kabul edilmiş bir sınav olmakla birlikte Amerika ve Avrupa’da birçok ülkede geçerlidir.

 

PTE A2/B1/B2

Kurumlarında memuriyet, yurt dışı, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak dil seviye belgesine ihtiyacı olan herkes için geçerlidir. Sınav 2 saatlik tek oturumda bilgisayar tabanlı olarak Longman / Pearson tarafından yapılmakta olup sadece web sitesi üzerinden başvurular sınav süresine son 24 saat kalaya kadar yapılabilmektedir. Sınav 2 yıl geçerli olup, sonuçlar genelde 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Dersler sınav için hazırlanmış kaynakların yanı sıra, tarafımca hazırlanan özgün ders plan ve materyalleri ile yapılmaktadır.

DERS TALEBİ OLUŞTUR

Ders Talebi Oluşturmak İçin Aşağıda Yer Alan Formu Doldurarak Bize Gönderebilirsiniz. En Kısa Sürede Sizlere Dönüş Yapılacaktır.

    DERS TALEBİ OLUŞTUR

    Ders talebi oluşturmak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz