DERSLERİN İŞLENİŞİ

PROGRAMIN 4 ANA BİLEŞENİ BULUNMAKTADIR

1.SELF STUDY ÇALIŞMASI

Okuma dinleme, kelime, dil bilgisi ve yazma becerilerini kapsayan öğrencinin konuşma dersine ön hazırlık yapmasını sağlayan ödevlendirmelerdir. Sınav öğrencileri için bu bölümler sınavda çıkacak farklı soru çeşitliliğine uygun olarak şekillendirilirken Genel İngilizce Dersleri için gramer yapıları ve kelime bilgisi günlük kullanım temel alınarak şekillendirilmektedir. Genel olarak haftada 2 kere gönderilmektedir.

2. ORTAK VİDEO DERSLER

Gramer konu giriş bilgilerini ve kişinin dili konuşabilmesi için gerekli form bilgilerini kapsayan, aynı seviyedeki tüm öğrencilere ortak anlatılan derslerdir. Genel olarak iki haftada bir kez gönderilmektedir.

3. BİREYSEL VİDEO DERSLER

Kişinin belli bir konuda takıldığı, self-study çalışmasını yetiştiremediği, ya da hastalık veya iş yoğunluğu sebebiyle derse katılamadığı zamanlarda kişiye çekilen özel ders videolarıdır. Kişinin gereksinim sıklığına göre gönderilmektedir.

4. ONLINE GÖRÜŞME

Online görüşme dersi 45-50 DK arasında sürmekte ve yukarıda belirtilen tüm çalışmaların konuşma pratiği niteliğini taşımaktadır. Haftada iki kez üç kez vb. gibi standart programlama yerine öğrencinin bireysel ihtiyacına ve konuşmaya hazır bulunurluk durumuna göre programlama yapılmaktadır. Genel olarak 1 veya 2 kez olacak şekilde programlanmıştır.

DERSLER HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

A1 ve A1+ programları daha önce hiç İngilizce görmemiş ya da aldığı eğitim üzerinden uzun yollar geçmiş kişiler için uygun olan eğitim programlarıdır. Program içeriği İngilizce temel cümle yapısı ve kelime bilgisi üzerine kurulmuştur. Program yetişkinlere özel hazırlanmış olup içeriğinde seviyenin el verdiği ölçüde iş İngilizcesi kavramlarına, günlük konuşma kalıplarına yer verilmiştir. Program sadece Program konunun gereğine ve kişinin ihtiyacına göre ortak ya da bireysel olarak hazırlanmış video dersleri, ödevlendirmeleri ve öğrenicinin hazır bulunurluk düzeyine göre değişken sayıda görüşme derslerini kapsar.

 

A2 programı İngilizce basit ve karmaşık cümle yapılarının, 5 temel zamanın gerek iş gerekse genel İngilizce kapsamında kullanımının yanı sıra konu temelli kelime bilgisi üzerine kurulmuştur.

 

Program, konunun gereğine ve kişinin ihtiyacına göre ortak ya da bireysel olarak hazırlanmış video dersleri ve ödevlendirmeleri kapsar. Program da ayrıca kısa yazışmaları ve yazışma kurallarını içermektedir. Dersler genellikle haftada iki kez yapılmaktadır.

 

B1 programı İngilizce karmaşık cümle yapılarının, tüm zamanların ve karşılaştırmalarının kişinin tercihine göre genel İngilizce veya iş İngilizcesi kapsamında kullanımının yanı sıra seçilen programa uygun olarak konu temelli kelime bilgisi ve/veya akademik kelime bilgisi üzerine kurulmuştur.

 

Program, konunun gereğine ve kişinin ihtiyacına göre ortak ya da bireysel olarak hazırlanmış video dersleri ve ödevlendirmeleri kapsar. Program da ayrıca kişinin ihtiyacına göre makale yazımına giriş derslerine yer verilmektedir. Görüşme dersleri genellikle haftada iki kez yapılmaktadır.

 

B1+ programı sınav odaklı programlar olup girilecek sınavın gereklerine göre stratejik olarak yapılandırılmaktadır.

 

Bireysel programlar tamamen öğrencinin eksikleri göz önüne alınarak hazırlanır.

 

Önemli Bilgilendirme: ULUSLARARASI SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMI başlangıç seviyesinden itibaren uygulanmaktadır.

 

B1+ seviyesinin altında olan ve 10 gün ya da 1 ay gibi bir süre içinde sınava girmeyi planlayan öğrenciler sabit özel ders programına alınmaz. Bu öğrencilerin dersleri girilecek sınava bağlı olarak, çıkmış ve çıkması muhtemel soruların çözümlerini içeren video dersler veya randevulu bireysel görüşme ile gerçekleştirilmektedir.

 

Ders ücretleri kişinin aylık ya da peşin ödeme bütçesi dikkate alınarak düzenlenir. Özellikle hafta içi akşam sabah erken saatler ve hafta sonu derslerine talep yoğun olduğu için bu zaman dilimleri için ön kayıt sistemi ile çalışılmaktadır. Ancak ön kaydı alınan öğrencilere, ders sürecine hazırlanmaları için tespit edilen seviyelerine uygun ücretsiz kaynak gönderilmektedir.

DERS TALEBİ OLUŞTUR

Ders Talebi Oluşturmak İçin Aşağıda Yer Alan Formu Doldurarak Bize Gönderebilirsiniz. En Kısa Sürede Sizlere Dönüş Yapılacaktır.

    DERS TALEBİ OLUŞTUR

    Ders talebi oluşturmak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz